Scroll Top

Tłumaczenia łacińskiego i na łaciński

tłumacze łaciny
biuro tłumaczeń bas

Ekspresowa wycena

Szybka wycena tłumaczeń przez telefon, email lub osobiście. Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość. Błyskawicznie odpowiemy i sporządzimy ofertę.

Bogata oferta branżowa

Obsługujemy tłumaczenia we wszystkich możliwych dziedzinach; w tym tłumaczenia specjalistyczne, takie jak tłumaczenia prawnicze, techniczne, medyczne itp.

Prawie 30 lat doświadczenia

Nasza firma działa nieprzerwanie od 1995 roku i jest liderem na polskim rynku tłumaczeń.

gwarancja najwyższej jakości

Certyfikat BUREAU VERITAS  ISO 17100. Tłumacze z  wieloletnim doświadczeniem.

BAS Centrum Tłumaczeń Profesjonalnych wykonuje profesjonalne tłumaczenia pisemne i ustne z języka polskiego na łaciński i z łacińskiego na polski. Możliwe tłumaczenia łaciny na inne języki. Dostępni tłumacze przysięgli, techniczni, medyczni, języka prawa i innych dziedzin.

Oferujemy:

  • tłumaczenie zwykłe z języka łacińskiego lub na język łaciński
  • tłumaczenie przysięgłe z języka łacińskiego i na język łaciński
  • tłumaczenie specjalistyczne, tekstów, literatury fachowej, stron internetowych, instrukcji itp.
  • tłumaczenie dokumentów urzędowych, firmowych, medycznych, finansowych, prawnych
  • tłumaczenie techniczne
  • tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne
  • tłumacz przysięgły łaciński na miejscu lub w terenie

Skontaktuj się z nami

telefon

+48 22 627 33 33

+48 696 500 998

email

bas@bas.pl

tłumaczenie specjalistyczne łacińskiego

Język łaciński to język starożytnych Rzymian i język urzędowy Watykanu. Z łacińskiego wywodzą się współczesne języki romańskie. Łacinę stosuje się w wielu dziedzinach nauki, sztuki i kultury. Szczególne znaczenie ma w naukach przyrodniczych i medycynie. W łacińskim dalej prowadzone są msze w wielu kościołach, jest też bardzo przydatna w prowadzeniu badań historycznych. Do XVIII wieku stanowiła główny język komunikacji międzynarodowej, a w przedrozbiorowej Polsce miała status języka urzędowego.

Tłumacząc język łaciński tłumacze BAS Centrum Tłumaczeń Profesjonalnych dokładają starań by każde zrealizowane tłumaczenie odpowiadało w pełni kontekstowi kulturowemu i semantycznemu tekstu źródłowego. Nasza doświadczona kadra posiada specjalistów w różnych dialektach łacińskiego, którzy podejdą odpowiednio nie tylko do tematyki tłumaczenia, ale też przeanalizują kontekst społeczno – kulturowy zleconego tekstu. Tłumaczenie zostanie przeprowadzone w sposób w pełni zgodny z treścią oryginału.

dziedziny tłumaczeń z łaciny

przejrzyj kluczowe działy

SPRAWDŹ POZOSTAŁE JĘZYKI